Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor lukas
Předmět Nový dotaz
Dotaz dobry den pane kraso mam bechterovu chorobu a dnu a kronovu chorobu,zadal jsem o invalidni duchod ale byl me zamitnut.zatim pracuju ale mam strach kdyby me vyhodily.co pak mam delat? stimhle zdravotnim stavem me nikdo nezamestna. s pozdravem lukas

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Lukáši,

doporučuji Vám, abyste si požádal o ID znovu. Pokud neuspějete podal námitku, pokud byste neuspěl ani s námitkou, můžete podat správní žalobu. Vzhledem k tomu, že máte tři poměrně významné nemoci, tak byste se mohl pokusit ve Vašem případě po neúspěchu ve správním řízení oslovit paní ministryni, zda by nemohlo dojít ke změkčení tvrdosti zákona ve Vašem případě. je to však proces, který může trvat déle než rok. Pokud byste byl propuštěn z práce, tak Vám nezbývá než se okamžitě přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání a musel byste požádat o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.