Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Honza
Předmět Nový dotaz
Dotaz

                      D

Dobrý den p.Kráso--mám na Vás dotaz-od r.2009 u mě byla diagnistiková na rozstroušená skleroza poté jsem ještěchodil do práce ,až nyní rok a půl zpět ujsem v inv.důchodu.Mám přiznán druhý stupeň,ale každý se tomu diví že to není možné s mou diagnozou,že mam prý nárok na třetí...což si osobně též myslím,ale nevím...tak jak to tedy je?Aještě sechci zeptat o co jaké přídavky mohu žádat?

díky za informace

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Honzo,

nedokážu posoudit, zda máte nárok na II. nebo III. stupe%n ID. Doporučuji Vám, abyste si podal žádost o zvýšení stupně ID, a to vzhledem ke zhoršení vašeho zdravotního stavu. Žádost se podává na OSSZ. Bylo by dobré, kdyby Vaše žádost byla podpořena ošetřujícíckm lékařem nebo specialistou, který by doporučil přiznání ID III. stupně. Nárok na jednotlivé dávky upravuje zákon č. 329/2011 Sb. oposkytování dávek OZP. jedná se především o příspěvek na mobilitu, případně na nákup motorového vozidla a dále máte možnost požádat o průkaz ZTP, který Vám umožní slevy v diopravě a hlavně možnost požádat o evropský parkovací průkaz. Pokud potřebujete nějaké služby, tak můžete ještě požádat o příspěvek na péči, a to podle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách. O všechny dávky se žádá na Úřadu práce. jednotlivé formuláře najdete na stránkách www.mpsv.cz.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.