Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Mária
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den pane Krása .Včera jsem byla u posudkové komise týmto rokem už po druhé a némám nárok na invalidní důchod .Paní doktorka posudková mi povedela,že moje nemoc neni patologická a ja jí na to povedela,že trpím bolestma už nekolik let a ona mi odpoveděla ,že bolest je neměřitelná .Píšu Vám co mi moje obvodní doktorka vypsala pro posudkovu komis:Chronický vertebroalgický syndrom,Hypochromí anemie,leukopenie,Coxartrosis bilat.Neurastenický depresivní syndrom,Chronická rhinitis.Před troma měsícama sem byla u iné posudkové doktorky z tým samím onemocnením a ona mi stanovila dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav pokles pracovní schopnosti pouze 5% a ted sem byla u jiné posudkové doktorky a tá mi stanovila 15% pokesu pracovní neschopnosti.Prosím Vás co mám delat?Poradíte mi?Mám sa odvolat? Dekuji Kuviková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kuviková,

obávám se, že opravdu Vaše zdravotní postižení není na přiznání ID a pokud jste byla u třech posudkových lékařů, tak nemá cenu dále podávat žádost o přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.