Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Mária
Předmět Nový dotaz
Dotaz Děkuji za odpoved.Vy jste mě poradil být delší dobu v pracovni neschopnosti .To ja jsem vedena na uřadě prace už nekolik let, lehkou praci nemohu najít.Takže neschopenku si vystavovat nenechávam po vyšetření jezdím už víc jak rok. Novou žádost jsem si podala o ID ale moje doktorka mě konstatovala že asi neuspěju.co mě poradíte? co mam dělat když nevím které nemoci mají nárok na ID?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mário,

seznam nemocí s procentní ztrátou pracovních schiopností najdete ve vyhlášce č. 359/2009 Sb., o stanovení míry invalidity. Pokud opět neuspějete se svou žádostí tak máte možnost podat námitku, případně se obrátit se správní žalobou na krajský soud, a nebo po nějaké době požádat o ID znovu. Pracovní neschopnost, kterou jsem Vám doporučil je indikátorem pro posudkové lékaře, že zdravotní stav je iopravdu problematický a posudkový lékař k tomu přihlíží. proto jsem Vám to poradil.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.