Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Mária
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Před časem jsem vám psala o radu cítím se delší dobu fyzicky i psychicky špatně ,trpím bolestmi páteře a kloubů , mám vyraznou Thl skoliosa s rotací , APVZ před 3cm rhigidni hlavní křivka . DG:VAS polytopní vertebrogenní - při výrazné skoliose s rotací, výraznou disfunkcí coxartrosisbill gr. 2.s přechodnými syn. iritacemi . To je popis od ortopeda .V dubnu jsem si podala žádost o částečný důchod a byl mi zamítnut odvolávat mi paní doktorka z posudkové nedoporučovala ,že mám si skusit dat po odstupu času novou žádost. Tak jsem si ji podala ted a píšu vám co mi obvodní doktorka vypsala z mého zdravotního záznamu : Chron verlebrogenní více etážová Leukopenie , coxcatrosis bill 2.stupen . Dyspepsie , neurasthenicko - depresivní sy. stp appendectomiam vasomotorická ryma. Jak mám vědět jesli mám narok na 1.stupen invalidity nebo ne. Podle jakých tabulek to posudkový doktoři posuzují ? Pane Kráso podle vás mám nárok na 1.stupen invalidity? děkuji Kuviková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kuviková,

problém je v tom, že při posuzování nároku na ID se jednotlivá onemocnění nesčítají. Je pouze možné z základnímu postižení připočíst maximálně 10 % ztráty na výdělku k hlavní diagnóze. Pokud Vám hlavbní diagnóza netvoří 30 - 40 % ztráty pracovních schopností, tak potom opravdu je problém se získáním ID. nejsem posudkovým lékařem, abych dokázal jednotlivé nemoci posoudit. Doporučuji Vám podat novou žádost o přiznání ID. jen Vás upozorňuji, že vždy je lepší být delší dobu v pracovní neschopnosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.