Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

novinky

Autor martin
Předmět novinky
Dotaz

Hezky vecer,toz proc nam plnym duchodcum nove krati zapocitatelnou dobu plneho invalidniho duchodu na 80%..? Kdyz sem v PID od 1993 splnil uz sem dobu na starobni duchod,a to  jako chcete naznacovati ze c e l e ty roky se my pocitalo 100% a ted poslednich 6let jen 80% ? Jinak zadnou praci nemam ale mam 4roky studia na stredni skole,to uz my doufam zapocitaji 100%?(studium 1988-1992)..

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

nevím proč došlo k tomuto rozhodnutí, ale myslím si, že pro Vás to neznamená žádný problém, ani pro další příjemce ID III. stupně. V 65 letech se automaticky mění invalidní důchod na starobní důchod a i při 80 % započítatelnosti do náhradních dob není problém splnit potřebný počet let na přiznání starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji