Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Novelizace zákona

Autor Antonín Hruška
Předmět Novelizace zákona
Dotaz

Dobrý den,chtěl bych vědět , zdali už byl nebo bude novelizován Z155/1995sb.o důchodovém pojištění.Jde mi o tolik diskutovaný § 39 odst.1 písmeno a,b .Mám PID dle tohoto §(písm.a) a pořád mi není jasné jak dlouho nebo kolik si můžu přivydělat. Moje diagnóza je F 25.1-schizoafektivní poruchy,depresivní typ.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hruško,

zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění byl novelizován, ale většina ustanovení bude platit až od 1. ledna 2010. Zcela se mění oblast invalidních důchodů. Budou tři stupně a nebude omezený výdělek.

S pozdravem Václav Krása