Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nová žádost o invalidní důchod

Autor Jindřich
Předmět Nová žádost o invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den přeji. Mám dotaz. Byl mi odebrán inv důchod. Použil jsem námitky , nebylo vyhověno. Nyní je věc u soudu správní žalobou. Můj stav se zhoršil , navíc soudní řízení je zdlouhavé, mohu podat novou žádost na OSSZ ? Děkuji Jindra

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jindřichu,

problém je trochu v tom, že úřad může odmítnout projednávání Vaší žádosti s tím, že probíhá soudní řízení, a že je nutné vyčkat na výsledek. Přesto bych Vám doporučoval, abyste si žádost podal. Je možné, že její projednávání bude přerušeno, ale jakmile by soud rozhodl ve Vás neprospěch, tak se může pokračovat v projednávání žádosti.

Hlavně musíte doložit zhoršení zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.