Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nízký důchod 3 stupně

Autor Jiří Remiš
Předmět Nízký důchod 3 stupně
Dotaz Dobrý den mám dotaz beru velmi nízký plný invalidní důchod 3 stupně,dělá to sotva 5000kč trpím svalovou distrofií beckerova typu,nebýt u rodičů tak jsem vlastně bezdomovec.4 roky jsem dostávál příspěvky na dopravu vlastnil kartu ZTP toto mi sebrali.Dá se tedy nějak bránit proti nízkému důchodu??A navíc ho mám i trvale že se to nezlepší můj zdravotní stav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Remiši,

pokud nemáte  odpracované roky, nebo jste neměl dostatečný příjem, tak se obávám, že důchod nelze zvýšit. Můžete však požádat o příspěvek na bydlení, případně o další dávky hmotné nouze. Vše vyřídíte na úřadu práce.

S pozdrvem Václav Krása