Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nezletilá dcera

Autor zdeněk hájek
Předmět nezletilá dcera
Dotaz Děkuji za Vaši odpověď.Píšete,že v 17 letech máme zažádat o důchod,to znamená,že nyní to nelze,jak nám to radila lékařka?Dcera je narozena 05/2003. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdeňku,

já se domnívám, že to je příliš brzo. Nehledě na to, že je potřeba si uvědomit, že jakmile bude přiznán dceři invalidní důchod, tak Vy ztratíte možnost odečítat z daní vyživovanou osobu a zároveň, pokud pobíráte na dceru přídavek na dítě, tak bude dávka také pozastavena. Invalidní důchod pro invaliditu z mládí je možné vyplácet až po dovršení věku 18 let. Proto stačí požádat v 17 letech.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.