Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nezletilá dcera

Autor zdeněk
Předmět nezletilá dcera
Dotaz Dobrý den, děkuji Vám za odpověď.Dcera měla v září 2018 nastoupit na střední školu,leč její zdrav.stav to neumožnil,požádali jsme o roční odklad-přerušení studia,takže nyní je doma .Žádost si musí vyřídit sama nebo posepsání plné moci bychom to mohli vše vyřídit jako rodiče?nemoc-artritida,Bechtěrev,crohnova nemoc,aspergr,soc.fóbie... Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdeňku,

pokud Vám dá dcera plnou moc, tak asi můžete tyto věci vyřizovat za ní, ale důležité je, aby dceři nevznikl dluh na zdravotním pojištění. Proto by měla mít podau žádost o invalidní důchod nebo být vedena v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Pokud však je dcera ještě nezletilá, tak je vše v pořádku, ale přesto bych doporučoval v 17 letech požádat o ID pro invaliditu z mládí.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.