Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nezletilá dcera

Autor zdeněk
Předmět nezletilá dcera
Dotaz Dobrý den,mám dceru 18 a 1/2 let,je už rok těžce nemocná,má přiznán příspěvek na péči 3.stupeň.Lékařka nám doporučila zažádat si o invalidní důchod.Prosím,jak se toto u dítěte dělá a z čeho se důchod počítá a jaká je u dítěte předpokládaná výše důchodu.Děkuji a přeji Vám krásný den .

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdeňku,

především Vaše dcera není už dítě z hlediska zákona. Požádat si musí ona, a to na OSSZ. Důležité je, zda navštěvuje nějakou školu, aby měla dostatečný počet let. V každém případě Vám doporučuji, aby podala žádost ihned. Pokud je Vaše dcera postižení již od dětství a teď se jí zdravotní stav zhoršil, mohla by požádat o přiznání ID pro invaliditu z mládí. Předpokládaná výše důchodu by byla po té podle všeobecného vyměřovacího základu a důchod by se mohl pohybovat cca kolem 10 tisíc korun. Ale je potřeba jednat rychle.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.