Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nevím si rady

Autor Šárka Petrášková
Předmět nevím si rady
Dotaz Dobrý den pane Kráso.Potřebovala bych poradit jak mám postupovat.Mám syna(v lednu 18 let).Na základní škole mu byla diagnostikována mentální retardace.Druhý stupen chodil do speciální třídy.Potom díky hodné paní učitelky z místního učiliště nastoupil v učilišti na profesi-prodavač.Má úlevy takže školu tak nějak zvládá.Ale všichni víme,že toto povolání dělat nebude.A ted právě bych potřebovala radu.Co dál po vyučení?Uvažovala jsem o nějaké chráněné dílně,ale tam je potřeba mít průkaz,že je zdravotně postižený.Mohl by jste mi poradit jaké mám učinit kroky?Předem děkuji za radu.Petrášková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petrášová,

průkaz osoby se zdravotním postižením syn pravděpodobně nedostane. Spíše byste se měla pokusit požádat o přiznání nějakého stupně invalidního důchodu. Žádost se podává na Okresní správě sociálního zabezpečení. Zkuste se poradit s ošetřujícím lékařem syna a zda by Vám napsal doporučení. Teď je čas k podání žádosti. Pokud by si žádal později, musel by mít odpracované roky.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.