Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neuznání invalidního důchodu

Autor WIEDERMANN Emerich
Předmět Neuznání invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den,

mám k Vám prosbu a dotaz..Od ranního dětsví trpím závažnou oční chorobou Myopia gravis degenerativa oc. utr., kde na levém oku mám 25 dioptrií a na pravém 30 dioptrií...Od roku 1989 jsem měl změněnou pracovní schpnost podle § 80 zák. 100/88 Sb., nepřetržitě, a od roku 2007 až do 31. 5. 2012 jsem byl uznán jako osobou zdravotně znevýhodněnou podle zákona  č. 435/2004 Sb. a podle zákona č. 500/2004 Sb. Jelikož toto již neexistuje, požádal jsem o invalidní důchod...Bohužel mi v rozhodnutí invalidní důchod nepřiznali a moje výkonnost je na  30%....Mám tedy dotaz...Mám šanci na toto těžké onemocnění získat invalidní důchod a jakého stupně? Samozřejmě, že se chystám podat námitku na rozhodnutí na ČSSZ.

Předem moc děkuji za odpověď...

S přáním hezkého dne...

WIEDERMANN Emerich, Příbram

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Wiedermanne,

nejsem posudkovým lékařem a tudíž nemohu na Vaší otázku úplně odpovědět. DoporučujiVám, abyste podal námitku. Ta se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, a to do 30 dní od doručení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása