Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neuznání ID a odvolání - doplnění

Autor tanienka
Předmět Neuznání ID a odvolání - doplnění
Dotaz
Dobrý den,
prosím doplnění odpovědi druhé části dotazu
….. V případě, že odvolání bude úspěšné od kdy je nárok na ID, od podání žádosti, od posudku OSSZ, od námitkového řízení?  Kdo, kolik lékařů a s jakým předstihem vlastně rozhoduje (LPK ?) o přiznání ID,posudkový lékař na OSSZ to zjevně nebyl.
Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

pokud by bylo odvolání úspěšné, tak Vám bude důchod vyplácen od data původní žádosti. Rozhoduje jeden posudkový lékař, a to na základě lékařských zpráv, které mu doručíte nebo si je vyžádá od praktického lékaře nebo dalších odborných lékařů.

S pozdravem Václav Krása