Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neuznaná invalidita

Autor Eva Strejcová DiS.
Předmět Neuznaná invalidita
Dotaz Dobrý den vážený pane Kráso, Od roku 2014 mám zdravotní problémy - nepoznaná a dlouho neléčné vyskoké hodnoty štítné žlázy + GB choroba+ endokrinní orbitopatie - operace krční páteře C6/7 a následně operace C5/6 - bolestivý páteřní syndrom - porucha dynamiky krční páteře, hybnostvramene v krajních polohách -polyartóza rameno,prsty,palec u nohy,klíčni kost, kyčle. - blefaritida a syndrom suchého oka - palpitace - depresivní symtomatologie,anxiosní tendenci k somatizaci Z důvodu dlohodobě nepříznivého stavu pokles u pracovní činnosti o 30% mi byla přiznány invalidita 0. Ve zprávě je také zmíněno - ze v roce 2014 nasazena kortikoterapie a v roce 2017 byly tetapie vysazena toto neodpovídá skutečnsti( doložila jsem zprávou od ošetrujíciho lékaře) kdy se mi v roce 2018 endokrinní orbitopatie vrátila a léčim se opět Imuranem a Prednisonem. V rozhodnutí je Rozhodující příčinou dlouhodobě nepříznivého stavu pojišténce s nejvýznamějším dopadem na pokles pracovní schopnosti je zdravotní postiženi uvedené v katitolr XII., odd.E položce 1b přilohy k vyhlášce č. 359/2009 Sb.pro které se stanovuje míra poklesu pracovní schopnosti 20%. Vzhledem k dalšímu postožení zdravotního stavu se podle patagrafu 3 odst.1 citované vyhlášky zvyšuje tato hodnota o 10% celkově činní 30%. Lékařem, který mně léčí pro endokrinní orbitopatii mně bylo zděleno, že když se mi EO vrátila po 5 měsících po vysazení medikace je bohužel jasné, že vracení se EO je celoživotní. Je mi 54 let, nekouřím , nepiji alkohol a pracuji od svých 28 let. Prosím vemlmi o radu jak podat žadost o přezkum moji žádosti nebo zda má lékař napaz, že postižení je celoživotní. S pozdravem a přáním hezkého dne Zašlu Vám na účet častku 500 Kč. Eva Strejcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Strejcová,

 doporučuji Vám, abyste podala novou žádost o ID a pokud neuspějete, abyste podala námitku. Můžete také podat stížnost proti posudkovému lékaři, pokud byste si myslela, že je proti Vám nějak zaujatý. 


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása