Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nespokojenost s určením stupně invalidity

Autor Zuzana Macíková
Předmět nespokojenost s určením stupně invalidity
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

při pročítání odpovědí na dotazy na Vašich stránkách, jsem narazila na dotaz paní Marty Perníčkové a zarazilo mne její tvrzení, že jí byl přiznám 3. st. invalidity. Shodou okolností má moje tchýně stejný zákrok a stejné následky už několik let za sebou, k tomu má ještě zákrok na krční páteři a byl jí před měsícem přiznám pouze první stupeň. Přitom tchýně není ve stavu vykonávat své původní zaměstnání a při jakékoliv fyzické námaze nasledují bolesti v bederní i krční oblasti. Proto by mě zajímalo jak je možné, že někdo s menšími potížemi může dostat vyšší stupeň. Přikládám odkaz na dotaz paní Perníčkové. Předem moc děkuji za Váš názor. S pozdravem Zuzana Macíková

http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/zamestnani-pri-pid-a-cid/pn-a-invalidni-duchod-5579.html

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Macíková,

je to problém na který dlouhopodobě upozorňuji. Při stanovení míry invalidity existuje obrovská nejednotnost a převládá především subjektivní postoj posudkového lékaře. Doporučuji Vám, aby Vaše teta podala námitku proti rozhodnutí a v případě neúspěch podala správní žalobu ke krajskému soudu. Pokud již uplynula lhůta pro podání námitky, tak je nejlepší podat novou žádost.

S pozdravem Václav Krása