Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nesouhlasím s ČID.

Autor DSliacka
Předmět Nesouhlasím s ČID.
Dotaz

 Dobrý den pane Krása.Dnes sem byla u Posudkového lékaře na přešetření zdravotního stavu.Mám ČID na páteř a novou diagnozu ťěžkou poruchu přizpůsobení při ztrátě blízké osoby F 43.2. , zatím bez zlepšení, neodklonitelná, depresivní. Posudková lékařka tuto diagnozu vůbec nebrala v potaz. Samotná psych.lékařka  psala zprávu, že se jedná o těžkou poruchu, prognoza je dost nejistá i přes medikaci se stav nedaří zlepšit. Užívám léky Mirtazen 45 mg,Lexaurin 3 mg, Kventiax 200 mg.  Budu se odvolávat. Prosím o radu zda budu úspešná.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sliacká,

je mi líto, ale na Vaši otázku nelze odpovědět. Vše záleží na postupu správního soudu, který bude Vaše odvolání prošetřovat. Vy totiž musíte podat tzv. správní žálobu na postup při posuzování Vašeho zdravotního stavu při žádosti o ID. Tato žaloba se podává u obecného soudu, který je Vám místně příslušný. Pokud byste potřebovala poradit jak postupovat, doporučuji Vám obrátiit se na poradnu NRZP ČR, tel. 266753427, mail: poradna@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása