Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nesouhlas s rozhodnutím o invaliditě

Autor B.B.
Předmět Nesouhlas s rozhodnutím o invaliditě
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat co dělat, pokud nesouhlasím s rozhodnutím o přiznání invalidity. Z jednoduchého důvodu. Svému obvodnímu lékaři jsem doložila všechny podklady s důrazem na to, že žádám o zpětné vypplacení ID za několik let zpět, souhlasil, že na to mám nárok, jelikož jsem o ID měla zažádat již dávno, ale bohužel pravděpodobně nedoručil k posouzení posudkovému lékaři určité důležité dokumenty, které dokazují že jsem invalidní již několik let. Stručně řečen dodal jen některé podklady a spousta jich chybí i když já mu je dávala. Chtěla bych se proto zeptat, pokud se budu odvolávat proti rozhodnutí posudkového lékaře, mohu tyto dokumenty dodat a může to být dodatečně posouzeno? Děkuji Beranová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Beranová,

musíte počkat na rozhodnutí o přiznání či nepřiznání konkrétního stupně. Po obdržení rozhodnutí máte lhůtu 30 dní na podání námitky proti rozhodnutí. Námitka se podává do 30 dnů prostřednictvím OSSZ, klterý vydal rozhodnutí a adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky bude velmi vhodné přiložit dokumenty, které se domníváte, že nebyly při posouzení vzaty v úvahu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji