Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nesnášenlivost antidepresiv vylučuje pid

Autor jana
Předmět nesnášenlivost antidepresiv vylučuje pid
Dotaz Vážený pane predsedo, dostala jsem se do velmi neřešitelné situace.Prosím Vás o radu.10 let jsem pobīrala plný inalidnī důchod pro generalizovanou üzkostnou poruchu, depresivní poruchu a těžkou somatizační poruchu.Důchod mi byl snížen na invaliditu 1.stupně.Nyní vlivem stresu se můj stav velmi zhoršil-rozvod,odstěhování se do cizího mēsta,bez sociálnīch vazeb a spoustu dalšīch stresových zátěžī.Je pro mne velmi obtīžné si dojīt i nakoupit.Lēkař mi poradil,ať si znovu požádám o plný invalidní důchod.Jenže ten vyžaduje hospitalizaci já nesnáším antidepresiva.Mám po nich veliké bolesti v celém tėle a křeče v mozku.Což při hospitalzaci lékaři nechápou a vrhnou se na člověka,s tīm,že to není možnē,že tato léčba se běžnė používá,aniž by nėkdo takovéto potíže měl.Ač normálně intelektuálně fungují,po těchto lécích mám u psychické potíže a nesnesitelné bolesti.Plný invalidní důchod vyžaduje hospitalizaci a tam jå måm velmi vážné obavy o své zdraví.Normálnė pouzivam Lyriku,Hypnogen a Neurol,tyto léky potíže nezpůsobují.A tak prosīm o řadu,kam se s tīmto problémem obrátit,jistě to bude mīt nějaký důvod,než jen že,pacietka si vymýšlí,protože běžně po atidepresivech bolesti nejsou.Upozorňují,že tyto bolesti jsou velmi kruté,s každou dalšī dåvkou se stupňují,nejsou to jen běžné vedlejšī üčinky uvedené na letáku. Nevīm si s tím tedy a prosīm Vás o řadu,jak z této složité situace ven. Dékuji,s pozdravem Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

žádat o ID III. stupně můžete i bez hospitalizace. Není pravda, že bez hospitalizace by Vám nebyl ID III. stupně přiznán. Záleží na lékařské zprávě Vašeho ošetřujícího lékaře a samozřejmě posouzení posudkovým lékařem.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji