Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

neslysici

Autor liba
Předmět neslysici
Dotaz

DOBRY  DEN  MAM  TAKOVY  DOTAZ   NESLYSIC I  DETO  DOU  NEKTERE  STUDOVAT  NEKTRESOU  DOMA  DOSTANOU DUCHOD  TY CO  DOU  STUDOVAT MAJI  MIN  FINANCINICH PROSTRDKU  JAK  TY KTERY SOU  DOMA  .  TY DETI KTERE  SE SNAZI  SOU  NATO  VLATNE  HUR  JAK TY KRETE  NESTUDUJI   . JE TO TAK  NEBO  NE   DEKUJI VAM   LIBA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Líbo,

Vašemu dotazu příliš nerozumím. Tvrdíte, že dítě, které nestuduje má nárok na invalidní důchod a dítě, které studuje na něj nemá nárok. To není vůbec pravda. Pokud je člověk neslyšící od mládí, tak při dovršení věku 18 let má nárok na invalidní důchod pro invaliditu z mládí. Doporučuji Vám, aby jste vaší dceři požádali o ID již před dovršením 18 let věku, aby tam nebylo žádné prodlení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji