Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

neschopnost pracovat, a to ani za mimořádných podmínek

Autor Jiří
Předmět neschopnost pracovat, a to ani za mimořádných podmínek
Dotaz Dobrý den, žádám o vysvětlení pojmu. V článku - Informace č.: 87 - 2015 (posuzování míry invalidity) uvádíte, že dochází ke změně posudkového výroku - uvádění o neschopnosti pracovat ani za mimořádných podmínek. Domníval jsem se, že se tento dovětek uváděl pouze u ID 3. stupně. Bylo možno tento dovětek uvádět i u nižších stupňů ID? Pokud ano, o které případy se jednalo? Děkuji za upřesněni.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

u nižších stupňů tato věta nemůže taktop zaznívat, protože se vůbec neuvádí, že osoba není neschopna pracovat. Tam se uvádí pouze procento ztráty pracovních schopností. věta, kterou uvádíte měla znamenat, že jsou také přiznávány ID pro invaliditu z mládí a podobně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji