Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neprodloužená pod. doba nemocenske prace neschopná

Autor ADA
Předmět Neprodloužená pod. doba nemocenske prace neschopná
Dotaz Dobrý den nebyla mi prodloužena pod.doba nemocenské můj zdravotní stav se nebude lepšit mám jít zažádat o částečný důchod 1.nebo 2.st musela jsem ukončit neschopenku a rozvázat pracovní poměr protože nemohu pracovat Mám se nahlásit na úřad práce. CO má takový člověk dělat kam se obrátit!!! Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ado,

především Vám doporučuji, abyste se hned přihlásila na ÚP, jako uchazečka o zaměstnání. Pokud jste pracovala, mohla byste mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale hlavně Vám nevznikne dluh na zdravotním a sociálním pojištění. Když píši hned, znamená to, že byste tam měla dojít ještě dnes. Dále potom můžete činit další kroky, požádat znova a vystavení neschopenky a případně na Okresní správě sociálního zabezpečení požádat o invalidní důchod. Pokud budete v evidenci úřadu práce, mohla byste požádat i o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.