Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Neproběhlo předstihové řízení

Autor Petr Leznar
Předmět Neproběhlo předstihové řízení
Dotaz

Dobrý den Vážený pane Kráso,

má manželka je dlouhodobě na neshopence jelikož ,prodělala rakovinu prsu.Proběhli již všechny nutné operace včetně amputace prsu a chemoterapie a nyní se blíží konec neschopenky,ta končí 12.12.2008 a manželka nemůže nastoupit na původní pozici v zaměstnání z již uvedených zdravotních důvodů a s tím souvisejících zdrav.problémů(poštovní doručovatelka).Až v nyní jsme se dozvěděli,že asi po půl roce neschopnosti mělo být zahájeno tzv.předstihové řízení,kde se rozhoduje co dále,popřípadě jaký důchod bude dostávat.To však neproběhlo,jelikož jej nikdo neinicioval.  Jak tento problém řešit?Absolutní ztráta jednoho příjmu by nás mohla uvézt do velmi svízelné situace.                                                                                                                                                    

Manželka je ročník 1971

Předem Vám velmi děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

Petr Leznar

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Leznare,

obraťte se co nejrychleji na okresní správu sociálního zabezpečení, oznamte jim všechny skutečnosti a zároveň ať Vaše paní požádá o přiznání invalidního důchodu.

S pozdravem.

Václav Krása