Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nepřizníni invalidního důchodu

Autor Lubomír Z.
Předmět Nepřizníni invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu jak dále postupovat.V březnu letošního roku jsem byl hospitalizován.Léčím se na diabetologii a kardiologii.Lékařka mi doporučila zažádat o invalidní důchod.Přišel mi dopis z OSSZ kde my byl přiznán invalidní důchod III stupně.Nicméně dnes mi přišel dopis z Prahy  zamítnutí žádosti pro nesplnění potřebné doby pojištění.V rozhodném období 22.3 1992-22.3.2012 pouze 3 roky a 336 dní.Jsem ročník 1963.Lze nějak doplnit dobu pojištění?Nebo jak dále postupovat?            Děkuji za odpoved L.Zamazal

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zamazale,

musíte mít dobu pojištění alespoň 10 let v posledních 20 letech. Bohužel tak dlouhou dobu není možné doplatit. Nezbyde Vám nic jiného než se pokusit získat dobu pojištění evidencí na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Takto můžete získat jeden rok pojištění. Dále však budete muset sehnat nějakou práci, jinak Vám důchod nebude vyměřen a Vy budete nucen žít pouze z dávek hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása