Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nepřiznání invalidního důchodu

Autor Jitka
Předmět Nepřiznání invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, mojí mamince nebyl přiznám inv.důchod z důvodu, že poklesla její schopnost soustavné výdělečné činnosti pouze o 20%. Je možné při odvolání přiložit nové výsledky vyšetření? Dále v Rozhodnutí, je napsáno, že je možné sepsat Žalobu a dále věta: Lhůta je zachována, je-li žaloba v této lhůtě podáná u ČSSZ. Znamená to,že žalobu máme zaslat na ČSSZ a ta jí přepošle Krajskému soudu. Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

samozřejmě, že při odvolání můžete předložit další vyšetření. Odvolání musíte podat prostřednictvím toho pracoviště ČSSZ, které Vaši maminku posuzovalo a rozhodlo o Vaší žádosti. Ovšem podání soudu samozřejmě se neuskutečňuje prostřednictvím ČSSZ. Podáte jej v místě Vašeho bydliště příslušnému soudu.

S pozdravem Václav Krása