Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nepřiznání invalidního důchodu

Autor Jitka
Předmět nepřiznání invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den, má smysl se odvolávat, když mi nebyl přiznán invalidní důchod, který mi doporučila moje obvodní lékařka a vše podložila výpisama od odborných lékařů a jelikož má dlouholetou praxi a byla si téměř jistá, že bych měla 100% narok. Posudkový lékař aniž by mě viděl nebo se mě zeptal na můj zdravotní stav, vyřídil vše jen papírově a pak přišlo rozhodnutí, že se zamítá. Je mi 55let,mám 40 let odpracovaných a vzhledem k tomu, že jsem dělala celý život vcelku těžkou práci a odnesli to hlavně moje ruce. Děkuji za odpověď Jitka

Odpověd na dotaz:

 

Vážená paní Jitko,

vždy má smysl se odvolat. Doporučuji, abyste podala námitku, která se posílá prostřednictvím OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky napište, žče podáváte námitku, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Jen Vás upozorňuji, že námitka nemá odkladný účinek.

S pozdravem Václav Krása