Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nepřiznání ID

Autor Fenclová
Předmět Nepřiznání ID
Dotaz

Dobrý den , prosím p.Krása o sdělení Vašeho názoru na následující dotaz: Má význam podávat námitku proti rozhodnutí o nepřiznání ID /žádal o něj syn/ z důvodu nevidomosti pravého oka - amblyopie - ohodnoceno 15 %.

Dále v posudku o invliditě uvedeno "jde však o postižení zhlediska pracovního uplatnění málo významné" - dle mého laického náhledu - pokud na jedno oko nevidím /syn pracoval v dělnické profesi/  nejedná se o postižení z hlediska pracovního uplatnění málo významné - většina zaměstnavatelů požaduje "dobrý zrak".

Děkuji předem za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fenclová,

nebudu Vám nic nalhávat. Myslím si, že podání námitky nemůže situaci změnit a nebude úspěšné.

S pozdravem Václav Krása