Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nepřiznání ID

Autor Miluše Friedecká
Předmět Nepřiznání ID
Dotaz

Dobrý den,

mám dotaz ohledně manžela. Loni zažádal o ID, /je po operaci pátěře v r.2000, byl nabízen ID, který nevzal a pracoval dále/, nebyl mu uznán, protože schopnost soustavné vydělečné činnosti nepoklesla o 66%. Pro neschopnost pracovat odešel do předčasného SD. Letos zažádal znovu o ID, bylo mu u posudkové komise řečeno totéž /nepokles 0 66%/, aniž by revizní lékař prozkoumal lékařské zprávy a rengeny. Je postup LPK správné? Může se odvolat?

Moc děkuji za odpověď a přeje hezké svátky. Miluše

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Friedecká,

doporučuji Vám, abyste se proti postupu České správy sociálního zabezpečení odvolala k Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR. Z Vámi podaných informací nelze posoudit správnost postupu uvedeného orgánu. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na právní poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonicky: 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása