Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nepřiznání ID

Autor Šárka
Předmět nepřiznání ID
Dotaz Dobrý den, v rozhodnutí ČSSZ ze dne 4.9.2019 mi byla zamítnuta žádost o invalidní důchod III.stupně, kde je uvedeno následující: Pro nesplnění podmínek ustanovení 44 odst.1 zákona č.155/1995 Sb. o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů se žádost zamítá.. Ustanovení 43-48 v tomto zákoně je však zrušeno. Můžete mi prosím podat vysvětlení?. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

přiznám se Vám, že tomu také nerozumím, a proto Vám doporučuji, abyste se ihned dostavila na OSSZ a žádala vysvětlení. Máte totiž pouze 30 dní na možnost podat námitku proti rozhodnutí a tak je nezbytné neztrácet čas.

S pozdravem Václav Krása