Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nepriznani ID PN

Autor Alena Hulkova
Předmět Nepriznani ID PN
Dotaz Dobry den nebyl mi priznan ID.mam PN rok a vycerpala jsem podpurci dobu.nezadala jsem o prodlouzeni protoze mi bylo receno pokud zadam o ID tak nelze. Ted kdyz budu davat namitku.muzu zazadat o prodlouzeni podpurci doby? Dekuji za odpoved Hulkova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hůlková,m

doporučuji Vám, abyste si určitě podala námitku. Pokud nejste nyní v pracovní neschopnosti, musíte se domluvit se zaměstnavatelem, abyste alespoň částečně pracovala a nevznikal Vám dluh na zdravotním a socciálním pojištění. Pokud nejste v pracovvbím poměru, musíte se okamžitě přihlásit na ÚP, jako uchazečka o zaměstnání. Současně Vám může Váš ošetřující lékař opět napsat pracovní neschopnost, případně můžete požádat o prodloužení pracovní neschopnosti. Je samozřejmě nesmysl, že Vám nemohla být prodloužena nemocenská při žádossti o ID. To platí až v případě již přiznaného ID.  

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.