Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nepřiznaní čid

Autor Šárka Berousková
Předmět nepřiznaní čid
Dotaz Dobrý den p.Krása.Potřebuji radu jak postupovat dál.Podala jsem si žádost o čid,který mi byl uznán na 25%.Jsem po Tep levého kolene 11/ 2015 ohyb kolene mám 85%,pravé koleno gonartroza 2st.-v červenci jdu na rentgen a dle stavu do pořadníku na Tep ohyb 100%.Dále mám recidivující vertebrogenní algický syndrom,zejména cervikalgie na podkladě pokročilých degenerativích změn,stav po dekompresi n.med.vlevo,dyslipidémie,varixiry DKK.Po ukončení Pn budu schopna práce mimo delší chuzi a stání mimo přetěžovaní páteře a horních končetin.Pracuji u třídící linky,kde se běhá po schodech nahoru a dolu/mám velký prblém se schodama a delší chuzi/ 8,5 hod stojím u linky a třídíme a hažeme rukama těžkou lepenku do kojí.A na pracoviště to máme od zastávky MHD 2,5km.Mám velký strach,že to nezvládnu.Mužu si prosím podat námitku?A prosím jak bych to měla napsat,že nesouhlásím s posudkem.Děkuji moc za vaši radu Berousková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Berousková,

tak jak to popisujete, tak Vám důchod nebyl přiznán a jste pravděpodobně pouze osobou zdravotně znevýhodněnou. Proti tomu samozřejmě můžete podat námitku, která se posílá na OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji