Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nepředvolání ke kontrolní prohlídce na ID 3.stupně

Autor Tomáš Pfeifer
Předmět Nepředvolání ke kontrolní prohlídce na ID 3.stupně
Dotaz Vážený pane Kráso, jsem od 15.12.2005 v plném invalidním důchodu, resp. v invalidním důchodu 3.stupně, pro chronickou paranoidní schizofrenii (F20.00). Poslední kontrolní prohlídku jsem měl před více než 3 lety. Při vyzvednutí potvrzení o pobírání důchodu na klientském centru ČSSZ v Křížové jsem se mimo jiné zeptal, kdy mám mít kontrolní prohlídku na invalidní důchod, a řekli mi, že v červnu 2015, tj.vloni. Avšak ani vloni v červnu, ani doteď mi nebylo poštou doručeno žádné předvolání ke kontrolní prohlídce, ani obyčejnou poštou, ani doporučeně, ani doporučeně s dodejkou nebo do vlastních rukou a podobně. Zajímalo by mě, jak mám postupovat, zda vznést dotaz na ČSSZ resp. její posudkovou službu, nebo ještě jiný postup. Nerad bych kvůli tomuto neprovedení kontrolní prohlídky přišel o invalidní důchod (můj jediný zdroj příjmu) nebo dokonce musel vyplacený důchod vracet. Mám však zato, že chyba je na straně ČSSZ resp. posudkové služby, že mě nepředvolali, a ne na mé straně. Ještě mě napadá, zda posudková služba od prohlídky neustoupila proto, že současně posuzovala můj zdravotní stav pro potřeby řízení o přiznání průkazu OZP. Nevím tedy, zda mám vyvíjet iniciativu a informovat se, nebo být v klidu s tím, že chyba je na straně posudkové služby, že mě sami nepředvolali. Děkuji Vám za odpověď, s pozdravem Tomáš Pfeifer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pfeifere,

doporučuji Vám, abyste nevyvýjel žádnou aktivitu. Kontrolní prohlídky jsou věcí ČSSZ a pokud se neuskuteční, tak posuzovací orgány jsou toho názoru, že Váš zdravotní stav je stabilizovaný. nemáte žádnou povinnost, abyste se hlásil k novému posouzení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji