Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

neplacené volno

Autor Nováková
Předmět neplacené volno
Dotaz Dobrý den, na základě posudku o invaliditě mi byl přiznán invalidní důchod III. stupně. Zatím nemám ten invalidní důchod vyměřen. Můj obvodní lékař mi ukončil DPN. Můj dotaz. Abych nepřišla o místo, můžu požádat zaměstnavatele, pokud bude s tím souhlasit, o neplacené volno třeba na tří měsíce ( ještě nejsem plně fit, jsem onkologický pacient, čekají mě další vyšetření) a pak začít pracovat, jak píšete na tři hodiny denně nebo na dohodu o provedení práce. Děkuji moc Nováková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

pokud Vám lékař ukončil dávky nemocenského pojištění, tak jste asi měla podat stížnost na OSSZ. Váš současný stav je takový, že i když víte, že Vám byl přiznán ID III. stupně, ale nemáte o tom rozhodnutí, může Vám vznikat dluh na zdravotním i sociálním pojištění. V momentě, kdy bude vydáno rozhodnutí o Vašem ID III. stupně, tak jste zdravotně pojištěna a doba, kdy nepracujete, se Vám počítá do náhradní doby pro nárok na starobní důchod. Z toho důvodu Vám doporučuji Vašei situaci konzultovat na OSSZ, abyste se nedostala do nějaké nepříjemné situace.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji