Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

neopravneny ID

Autor Ales
Předmět neopravneny ID
Dotaz

Dobrý den,

je mi trochu smutno, když tady čtu, jak lidé takřka nemohoucí musí podle sociálky chodit do práce. U nás je situace opačná: sousedka má plný invalidní důchod po autonehodě před pěti lety. Dnes si rekonstruuje dům: kladivem a sbíječkou bourá zdi, vyváží kolečka suti, naváží drť, beton, štípe dříví... to všechno u hlavní silnice. Když má jít před posudkovou komisi, dva dny doslova nespí, aby trochu "vypadala"... a je všechno v pořádku.

Kdo zjedná nápravu? Kam zaslat podnět? Podotýkám, že nejde o řešení nějakých sousedských sporů ale myslím, že tohle spravedlivé není - má se živit takový člověk z našich daní?

Děkuji za radu.

Ales

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Aleši,

podnět můžete poslat jedině na ČSSZ, na okresní pracoviště ve Vašem bydlišti.

S pozdravem Václav Krása