Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

neopravnene pobirani invalidniho duchodu

Autor Cervena Jitka
Předmět neopravnene pobirani invalidniho duchodu
Dotaz Dobry den, Mam na Vas nezvykly dotaz.. Nemam ve zvyku nikoho udavat, ale nyni jsme v nelehke situaci, proto bych se chtela zeptat, jestli mohl byt invalidni duchod priznan neopravnene. Vim, ze neznate posudky na tuto slecnu, kterou radeji nebudu jmenovat. Mam pocit, ze invalidni duchod pobira neopravnene, spatne se to v tomto pripade posuzuje, nebot se jedna o psychicke problemy. Dotycna nyni pobira duchod 3 stupne, bere antidepresiva, z pocitu meho i okoli vse pouze hraje, nebot tato slecna na sve okoli opravdu nepusobi, ze by nebyla prace schopna, udajne se ji zhorsil stav, z duvodu rok stareho udajneho psychickeho tyrani meho nynejsiho pritele, ktery byl na zaklade jeji vypovedi odsouzen na 4 a pul roku nepodminene, pro nas to byl doslova sok.Zminena slecna od te doby udajne neni schopna vychazet mezi lidi,ma udajne uzkostne stavy...od lidi,kteri vedle ni ziji vim, ze tomu tak neni. Vychovava malou dceru, stridaji se u ni panske navstevy ruzneho veku, ridi auto, chodi do mistni hospody na pivo, me matce pred rokem sdelila, ze si musi jit opet lehnout na psychiatrickou lecebnu k Honzickovi, tak jako kazdy rok, jinak by ji pry sebrali ID, rikala, ze je to otrava, ze nevi kam dat holku...minuly mesic jsme ji i s pritelem a mymi detmi potkali na koupalisti, samotnou s dcerou, obe prijeli na kole, koupaliste je vzdaleno od jejiho bydliste asi 15 km,pritele ceka odvolaci soud,ona tvrdi, ze se ho tak boji, ze se nechala vyslychat u soudu bez pritomnosti pritele..nechce se nam ani verit,ze osoba, trpici socialni fobii, ktera se boji vychazet i ven odjede sama do 15 km vzdalene vesnice na kole a tam setrva dalsi tri hodiny na poloprazdnem koupalisti v blizkosti cloveka, ktereho dostala temer do vezeni a ktereho se tak moc boji...chtela jsem vas poprosit, jestli he mozne nekam se obratit,kde by posoudili jeji zdravotni stav ikdyz vim, ze psychicke poruchy se nedaji dokazat, ale mam za to, ze tato slecna uz napachala dost zla a ze jedine o co ji jde, jsou penize...Moc dekuji za odpoved...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Červená,

pokud máte podezření, že byl ID poskytnut podivným způsobem, můžete podat podnět na Odbor posudkové služby MPSV ČR, k přešetření důchodu.

S pozdravem Václav Krása