Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská,podpůrčí doba

Autor Lebedová Martina
Předmět nemocenská,podpůrčí doba
Dotaz

Vážený pane Kráso,děkuji Vám za rychlou odpověd,o ID,alespon částečném jsem už uvažovala,s potížemi,které mám se těžko pracuje,zvláště pokud jsem několikkrát do roka nemocná,vždy se jedná zhruba o 2-3 měsíce neschopenky.Už i v práci se diví,že nemám důchod,ale lékař mi ho nenavrhnul a mně samotné je hloupé se lékaře ptát.Jak by se situace změnila pokud bych o důchod požádala?Moc Vám děkuji,Vaše poradna je hodně užitečná pro spoustu lidí.Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lebedová,

Vaše situace by se změnila podle toho jaký stupeň ID by Vám byl přiznán. Při I. a II. stupni můžete být zaměstnána případně pobírat nemocenskou a podobně. Při III. stupni jsou nemocenské dávky omezeny na 63 dní a můžete mít problém i se zaměstnáním a evidencí na Úřadu práce.

S pozdravem

Václav Krása