Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská,častečný invalidní důchod

Autor Martina Lebedová
Předmět nemocenská,častečný invalidní důchod
Dotaz

Dobrý večer pane Kráso,dovolím si Vás ještě jednou požádat o radu.Musím být v době podání žádosti o ČID v pracovní neschopnosti?Bohužel PN pro mně není řešení hlavně z finančních důvodů a navíc mi praktický lékař říkal,že mi nemocenskou ukončí k 23.1.2012.protože mi pravděpodobně již OSSZ podpůrčí dobu neprodlouží s tím,že mám jít do práce a po 6 týdnech pokud by nastaly problémy mi vystaví novou PN.Ještě by mně zajímalo jaký je postup po podání žádosti,hlavně jestli v té době pokud mně PL uschopní můžu chodit do práce?Můj zdravotní stav je takový,že na první pohled vypadám,že mi nic není,ale když se začnou projevovat mé psychické potíže,které většinou vždy skončí kolapsem v zaměstnáni a navíc mám tedˇ po operacích i četná omezení,nejsem si jistá jak dlouho vydržím pracovat / mám fyzicky náročnou práci a jiná tady není / a hlavně jak dlouho mi v práci budou tolerovat má omezení.Jsem z toho všeho docela zmatená,protože PL se o možnosti ČID vůbec nezmínil a už i v práci se divili,že jsem  na nemocenské více než rok.Moc Vám děkuji a přeji hodně štěstí.Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lebedová,

žádost o ČID je potřeba podat právě v době PN, a to na OSSZ. Pokud Vám lékař ukončí PN, tak musíte jít do práce, jinak by Vám vznikal dluh na zdravotním a sociálním pojištění.

S pozdravem Václav Krása