Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská při čid

Autor Jirka
Předmět Nemocenská při čid
Dotaz Dobrý den pane Krása.Mám dotaz.Jsem v Čid 1.stupeň a pracuji jako vrátný,ale jen 120.hod za měíc - 10směn po 12.hod.Jeden týden 2.dny,další týden 3.dny a pak týden volno.Jaký bych měl nárok na nemocenskou.Druhý dotaz.Můžu žádat znovu o zvýšení stupně důchodu,když se můj zdr.stav zhoršil?Jsem šest let po chemo,mám ulcerozní kolitidu,začínající diabetes a problém se žlučníkem.Nevím,jestli by to mělo smysl.Děkuji za odpověď.J

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

dávky v nemoci činí 60 % ze mzdy. To znamená, že budete dostávat 60 % toho co pobíráte u čisté mzdy. Pokud se zhoršil Váš zdravotní stav, tak si můžete požádat o zvýšení stupně ID, neznamená to však, že uspějete.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.