Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská nebo invalidní důchod

Autor Josef Skácelík
Předmět nemocenská nebo invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, v únoru 2016 jsem prodělal infarkt a 5 dní byl v bezvědomí. Nyní jsem na neschopence, pravidelně docházím na kontroly ke kardiologovi a praktické lékařce. Cítím se celkem dobře, jen se rychleji unavuji a hůře se mi dýchá. V srpnu 2016 mne poslala praktická lékařka na ČSSZ a dostal jsem podklady k vyřízení invalidního důchodu. Pracoval jsem jako vozmistr nákladních vozů v kolejišti na denní a noční směny. Rád bych se po rekonvalescenci vrátil do zaměstnání, ale zatím se na to necítím a závodní lékařka ( vykonávám u ní pravidelné roční prohlídky ) mi ani tak brzký návrat nedoporučuje. Jak dlouho mohu pobírat nemocenskou aniž bych zažádal o invalidní důchod ? Musím si již o důchod zažádat nyní, když kontrolu u kardiologa mám v listopadu a potřebuji od něj získat příznivou zprávu, která by mi umožnila návrat ke své profesi ? Nezanikne mi pak nárok na tento důchod ( pravděpodobně budu pobírat jen rok )? Nevím, jak se v této situaci zorientovat, jaké řešení by pro mne bylo nejlepší ? děkuji za brzkou odpověď, jste má naděje... s pozdravem Josef Skácelík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Skácelíku,

nemocenskou můžete pobírat jeden rok a opokud revizní lékař rozhodne, tak se může prodloužit ještě o rok. Nárok na ID nezaniká pokud osoba splňuje zdravotní postižení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji