Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská a ČID

Autor Richard Vaněk
Předmět Nemocenská a ČID
Dotaz Dobrý den pane Kráso, LPS mi byla uznána invalidita I. stupně od 13. 10. 2017, doručeno 18. 11. (pokles o 35 % - 25 % na diabetes + navýšení 10 % na ostatní nemoci, postižení). Jsem v pracovní neschopnosti po operaci bypassu. Podpůrčí doba mi končí 18. 12. 2017 Chci se zeptat: - zda se vyplácí invalidní důchod zpětně v případě, že je přiznán na jinou nemoc, než je diagnóza, se kteoru marodím (to ale zřejmě ne). - pokud by se stalo (mám jít na další vyšetření) a byl opět po schválení žádosti ČSSZ v pracovní neschopnosti, zda bych pobíral nemocenskou i ČID současně (nebo pracovní neschopnosti nemůžou navazovat a musel bych mezi nimi čerpat např. 1 den dovolené?). Předem děkuji za Váš čas a přeji hezký den. Vaněk R.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vaňku,

důchod by Vám měl být vyplácen od data přiznání, to je od 13. 10. 2017. Skutečnost, že pobíráte dávky v pracovní neschopnosti by na výplatu důchodu neměly mít vliv, a to zvláště, pokud jste v pracovní neschopnosti z jiného důvodu, než je diagnóza pro přiznání ID.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji