Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská a 1.st. ID

Autor Jana
Předmět nemocenská a 1.st. ID
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz jsem v ID 1.st.od ( u LPK 6.2 2010-přiznaný od datumu zažádání to je 31.10.09). Marodím od 9.2 2010 půjdu zřejmě na operaci...chci vědět jak dlouho můžu pobírat nemocenskou při ID 1.st.? Jaká jsou omezení doby marození?

   Ještě mám dotaz u LPK mě řekli, že mám ID na rok a bude to psáno ve vyjádření z Prahy, ale tam není ani zmínka za jak dlouho půjdu ke komisi znovu.

 

                                                                Děkuji předem za odpovědi, hezký den Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud pobíráte ID I. stupně tak nemáte žádné omezení v počtu dní pobírání dávek v pracovní neschopnosti. Zákon stanoví obecně počet dnů pracovní neschopnosti maximálně 380 dní, přičemž revizní lékař může prodloužit dobu pobírání dávek v PN až na 760 dní. Pokud budete dlouhodobě marodit, doporučuji Vám požádat o ID vyššího stupně. LPK si Vás sama pozve na kontrolu Vašeho ID.

S pozdravem Václav Krása