Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nemocenská

Autor Ladislav Máca
Předmět nemocenská
Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem.Marodím od 28.04.2011 s diagnozou Ankylozující spondylitita,m Bechtěrev IV.hla pozit.,Coxartrosis bilat.Dne 14.09.2011 jsem byl u posudkového lékaře a byl mi přiznán id 1 stupně a den vzniku invalidity 01.07.2011.A bylo mi zděleno že mám ukončit marodní.Podal jsem proti id 1 stupně odvolání a chtěl jsem se zeptat jestli musím ukončit marodní a jestli můžu uspět  v odvolání a přiznání 2 stupně id.

Předem děkuji za odpověďˇ.

S pozdravem Ladislav Máca

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Máco,

námitka proti rozhodnutí o ID nemá sice odkladný účinek, ale domnívám se, že v tomto případě nemusíte ukončovat PN. U ID I. stupně, není omezen počet dní pobírání dávek PN.

S pozdravem Václav Krása