Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nemocenská

Autor Petr
Předmět Nemocenská
Dotaz

Dobry den,

 

mam znameho, ktery bohuzel vazne onemocnel (Rakovina) - pracoval na HPP. Marodi 4 mesice, kdy bral nemocenskou. Ted koncem prosince mu priznali ID 3 stupne. Ale rekli mu, ze mu neproplati nemocenskou za prosinec - to mel důchod teprve v rizeni. Je tento postup v poradku?

 

dekuji a preji pekny den

 

Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud byl důchod přiznán od prosince 2018, tak skutečně již za tento měsíc nenáleží nemocenské dávky. Zpravidla je to tak, že přiznání ID je například od data podání žádosti. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.