Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nedoslýchavost 86,4%

Autor Frnka
Předmět nedoslýchavost 86,4%
Dotaz

Dobrý pane Krása .

dříve jsme psal o radu asi květen 2017

nedoslýchavost 86,4%
Dotaz
Dobrý den , chtěl bych se krátce optat .Mám nárok na invalidní důchod když mám ztrátu sluchu na levé strane 84% a vpravo 93,6% celková stráta je 86,4%. Nedoslýchám už od dětství . 4.1 2017 mi byl přiznán ivalidní důchod 1 stupně pokles 35% v Prachaticích .Pak jsem žádal o zpětně 5let uznání invalidního důchodu a včera jsem byl pozván do Českých Budějovic a tam mě ivalidní důchod zrušily že mám pokles ve výší 25%. Můžu se proti tomu odvolat ? přeji pěkný den , spozdravem Frnka
 
Odpověd na dotaz:
Vážený pane Frnko, doporučuji Vám, abyste podal proti odebrání ID námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ, který rozhodl o odebrání ID, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Námitku musíte podat do 30 dní od doručení rozhodnutí o odebrání ID. S pozdravem Václav Krása
dneska mi přišlo to rozhodnuti od ČSSZ a tím i zrušení id k 14.10 2017 a zároveň poučení podle ustanovení paragrafu 88 odst.6 zákona č. 582/1991 sb ve znění pozdějšich předpisu ,nelze proti tomuto rozhodnutí podat námitky. podle ustanovení paragrafu 88a odst. 4 zákona č.582/1991 Sb. ve znění pozdějších předpisu,se proti zohdodnutí o námitkách nepřipoustí odvolání..
Tak že to znamená že stím nic nemohu děltat ? Předem díky za odpověd spozdravem Frnka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Frnko,

doporučuji Vám, abyste podal námitku proti rozhodnutí o odebrání ID. Námitku musíte podat po obdržení rozhodnutí o zrušení ID. Na podání námitky máte 30 dní a podává se prostřednictvím Vašeho OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Musím Vás ještě upozornit, že podání námitky nemá odkladný účinek. To znamená, že Vám důchod bude odebrán a pokud byste uspěl s námitkou, tak Vám bude přiznán zpětně. Proto Vám doporučuji, abyste se hned přihlásil na ÚP pokud nemáte zaměstnání, jako uchazeč o zaměstnání. Tím Vám nebude vznikat dluh na zdravotním pojištění.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji