Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nedorozumění

Autor Silvie
Předmět nedorozumění
Dotaz

Pane Kráso,promiňte,ale já se ptala jak je to s těmi 13 měsíci důchodu,který mi náleží nyní po změně z PID do ČID 1.st.,protože jsem měla inv.důch.od roku 1999.

Když budu letos v květnu operována(PN je mi k ničemu,nikdo mi jí přece neproplatí),tak má můj dr.po mé operaci znova podat žádost o přiznání důchodu? To mi eventuelně vrátí zpětně k datumu,kdy mi ho letos změnily a bude pohlíženo,že jsem vlastně změnu neměla?Nebo budu mít začátek př.od května 2011 a tím vlastně přijdu o těch 13 měsíců na které nebudu mít už potom nárok?(Při další LPK  mne určitě zas přeřadí).

Další možnost je jak píšete námitka-dle diskuze,kterou jsem si  přečetla moc šancí není-tedy spíš vůbec,ale když jí podám,tak mi důchod mohou vrátit zpětně,nebo zase až od data operace?

Já už opravdu nevím co mám dělat a jsem z toho na nervy.Nevím kdo by mi poradil,když já tomu vůbec nerozumím.

Nezlobte se ,že počítám každou korunu,ale jiný příjem nemám a tak kromě zdraví jsou peníze potřeba.  

Ještě jednou děkuji a nezlobte se. Silvie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Silvie,

i když budete na operaci, tak Vám bude důchod vyplácen. Pokud se odvoláte, takl Vám bude také vyplácen.

S pozdravem Václav Krása