Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nechtějí mi říct na LPK dobu přiznání ID

Autor yvona
Předmět Nechtějí mi říct na LPK dobu přiznání ID
Dotaz
Vážený pano Kráso,
včera jsem si volala na OSSZ jestli by mi řekli,na jak dlouho mám ID,když tam mám uvedeno, že trvá. Paní  na posudkovém mi řekla, že to neříkají, že je to jen pro jejich interní záležitosti.Opravdu se to nesmí říkat ?Když si vzpomenu na paní doktorku při jednání, tak ta by mi ten důchod vzala ihned, podle toho, že jsem byla upravená ! Za jak dlouho mě nejdříve můžou volat na kontrolu, když jsem byla teď 4.7.?Děkuji za  odpověď. Yvona

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Yvono,

slovo trvá znamená, že důchod pobíráte dále na dobu neurčitou. To znamená, že není stanoveno   žádné datum kontroly. LPS může ale kdykoli provést novéšetření ve věci zdravotního stavu. Na OSSZ nemají žádný termín, kdy půjdete na kontrolu. Možná, že si vzpomenou za rok, možná vůbec.

S pozdravem Václav Krása