Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárokování ID

Autor Judita
Předmět nárokování ID
Dotaz

Dobrý den, jsem půl roku po operaci páteře. Po dobré rekonvalescenci jsem po 2 měsících ukončilaPN a pracuji stále. Můj zdrav, stav se horší a neurolog doporučuje ID. V práci "jedu" na doraz, PN z finan. důvodů zatím nechci. Je možné přiznání ID , i když nejsem na PN a po přiznání dle stupně ID kombinovat tento s částečným prac. úvazkem  děkuji J

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Judito,

obávám se, že bez pracovní neschopnosti je velmi problematické přiznat invalidní důchod.  Muselo by se jednat o zdravotní postižení, kde je na první pohled zřejmé, že osoba s tímto zdravotním postižením je znevýhodněna. Napúříklad, nevidomí, vozíčkář, amputace a podobně. Obávám se, že ve Vašem případě je nezbytné prokázat nutnost přiznání ID dlouhodobou pracovní neschopností.

S pozdravem Václav Krása