Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na zvýšení stupně důchodu

Autor Linda Kratochvílová
Předmět Nárok na zvýšení stupně důchodu
Dotaz Dobrý den,před 3 roky mi byl přiznán čid 1.stupně.Nyní mi byla diagnostikována těžká žilní nedostatečnost,kdy mám bolesti obou dolních končetin a otoky,kdy neobuji žádné boty a musím si nohy bandážovat a absolvovat co půl roku lymfodrenáže.Mám i problémy s arytmií.Toto nové onemocnění mi přibylo k těm zdravotním problémům,na které už pobírám 3 roky čid 1.stupně.Mám nárok na zvýšení stupně důchodu,Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kratochvílová,

nelze napsat, že máte nárok na zvýšení stupně ID, ale pokud Vám byl ID I. stupně přiznán kvůli Vašim žilním problémům a situace se dnes výrazně zhoršila, tak je důvod, abyste požádala OSSZ o zvýšení stupně ID.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji