Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na vyšší inv. důchod.

Autor Ivan
Předmět Nárok na vyšší inv. důchod.
Dotaz Vážený pane. Je mi 54 let a již čtyři roky jsem v inv. důchodě 1.stupně. Jsem tesař a střechy byly mojí životní náplní.V současnosti jsem veden na ÚP. Inv. důchod mi byl přiznán z těchto důvodů. Zarostlá bederní plotýnka, zavápněné bederní obratle, porucha nervů v pravé noze, otoky kotníků, porucha nervů v lokti levé ruky, urvané šlachy v ramenech obou rukou, (v levé v loni již po operaci), bolesti kolen,středně těžké astma, alergie na pili. Dále mám běžné nemoci jako, vysoký krevní tlak, horší sluch a zrak. Pro zhoršující bolesti a chůzi v kolenou jsem letos podstoupil vyšetření kolen z diagnozou Gonarthrosis bill gr. II-III,(artróza) vlevo nález horší. Protože se zdravotní stav nesčítá, mohu požádat z důvodu artrózy kolen o zařazení do vyššího stupně invalidity. Děkuji za jakoukoliv odpověď. Ivan Pittera

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pittero,

nejsem posudkovým lékařem a tak Vám nemohu říci, zda máte nárok na vyšší stupeň ID. Pokud se Vaše hlavní diagnóza, na kterou máte přiznaný I. stupeň ID, zhoršila, tak Vám doporučuji, abyste si požádal o vyšší stupeň ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji